Фініш освітньої програми «Інклюзивний діалог» для осіб з інвалідністю та людей похилого віку в межах проєкту «Інклюзивні діалоги Мелітопольщини»

Протягом жовтня місяця на базі КНП «Центр надання соціальних послуг та медичної реабілітації» ММР ЗО тривала освітня програмадля 15 осіб з інвалідністю та людей похилого віку в межах проєкту «Інклюзивні діалоги Мелітопольщини», який виконує БО «БФ «АГАПЕ Україна». Програма містила 4 тренінги з метою формування навичок ведення конструктивного діалогу, неконфліктного спілкування, дебатів, підвищення рівня знань щодо механізмів посилення власної безпеки, виявлення наявних конфліктів, розширення кількості  знайомих.

Стартувала програма 12  жовтня з теми «Протидія домашнього насильства», в межах якої тренерка змістовно поєднала  види діяльності учасників: мозковий штурм «Асоціації до слова «насильство», міні-лекцію «Поняття домашнє насильство», роботу в групах «Види насильства», повідомлення «Причини  виникнення насильства, наслідки та шляхи його подолання», «Нормативна база щодо видів домашнього насильства». Учасники тренінгу брали активну участь у груповій роботі на закріплення знань про випадки домашнього насильства, в обговоренні  законодавчого забезпечення у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

19 жовтня тренінг «Правила ведення конструктивного діалогу» містив міні-лекцію «Комунікація: основні види. Компоненти комунікації», групову роботу «4 позиції у спілкуванні»,  «Методи активного слухання», вправу «Комунікація на основі співпраці «Я-повідомлення».Учасники обговорили основні асертивні права людини та долучились до  опрацювання практичних кейсів.

Програма тренінгу «Діалог та інші механізми вирішення конфліктів», який відбувся 21 жовтня, містила міні-лекцію: «Конфлікт чи сварка? Особливості сприйняття й поведінки чоловіка і жінки в конфлікті», групову роботуна основі теоретичних положень фасилітації конфліктів,картографія конфліктів,«Діалог, перемовини,  медіація шлях до порозуміння, як засоби врегулювання конфліктів»,  опрацювання практичних кейсів.

26 жовтня тренінг було присвячено темі «Що треба знати, щоб успішно дебатувати». Після перегляду відео «Дебатування» учасники активно долучились до тренування навичок спілкування.  По завершенні заняття підбирали тематику для організації подальших дебатів.

Отже, освітня програма “Інклюзивний діалог” для  осіб з інвалідністю та людей похилого віку уможливила досягнення конкретних результатів:

  • підвищено рівень знань щодо механізмів посилення власної безпеки, протидії домашнього насильства;особливостей та компонентів комунікації основи фасилітації конфліктів та специфіки дебатування;
  • сформовано вміння та навички опрацювання практичних кейсів,ведення конструктивного діалогу, неконфліктного спілкування, дебатів, виявлення власних конфліктних ситуацій, визначення їх причин, планування шляхів їх вирішення.
  • залучено до виховання культури спілкування, розширення кількості знайомих тощо.

Змістовна інформація освітньої програми буде відображена у буклеті для учасників. У листопаді  розпочне свою роботу Інклюзивний Дебатний Клуб, але це вже інша історія #далі_буде.

Проєкт «Інклюзивні діалоги Мелітопольщини» реалізує БО «БФ «Агапе Україна» за технічного адміністрування ЗУРЦ у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Нідерландів.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії.

Комментарии

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *